ZENÉL A KASTÉLY 

TERVEZETT PROGRAMOK

A programváltoztatás jogát fenntartjuk. 

zenelakastely 1000 alap.jpg
zenelakastely 1000 alap.jpg
zenelakastely 1000 alap.jpg

A programmban halványabb színnel vannak jelölve azok a programok, amiket még nem biztos, hogy meg tudunk tartani.

 

Dátum: 2021/08/02   HÉTFŐ

Koncertek:

10.00-17.00 Mesterkurzus résztvevők koncertjei egész nap - a napra kész részletes program a fesztivál- honlapon és az aula hirdetőtábláján lesz elérhető.

helyszínek:  bálterem, veranda, aula, udvar, 2. emeleti nagy folyosó, park barokk színház bejárat, park pavilon

14.00 La Contessa - vonósnégyes - Díszterem

16.00 Hang-szó-kép -Tercina – Alagsori konferenciaterem

 

További  programok:

10.00   Fesztiválmegnyitó - udvar

10.00-17.00 XVII. „Duna” karmesterkurzus - zongorás -  lovarda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” furulyakurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk”  csembalókurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk” csellókurzus – veranda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” hegedűkurzus – vadászterem

10.00-13.00  Kórustábor  – barokk színházterem, kápolna

10.00-13.00 „Megújuló barokk” énekkurzus  – barokk színházterem, 

                     kápolna

13.00-17.00 "Megújuló barok" kamarazene- kurzus – bálterem

11.00  Tai Chi és Joga a parkban

14.00  Hangulatjáték „ Napraforgók” – festőkurzus a parkban

15.00  A legyezők nyelve - kultúrtörténeti előadás - Adela Milan Vela

         (Spanyolország) - barokk színházterem

 

Dátum: 2021/08/03   KEDD

Koncertek:

10.00-17.00 Mesterkurzus résztvevők koncertjei egész nap - napra kész részletes program a fesztivál honlapon és az aula hirdetőtábláján lesz elérhető

helyszínei:  bálterem, veranda, aula, udvar, 2. emeleti nagy folyosó, park barokk színház bejárat, park pavilon

10.00 "Minden reggel" film - hangulatjáték - Andrejszki Judit, Szabó Zsolt - park

11.00 La Contessa vonósnégyes – bálterem

14.00 La Contessa vonósnégyes – bálterem

15.00  Duna fúvószenekar - udvar

16.00 Bach kettősverseny két csembalóra – Várallyay Ágnes, Gál Márta

17.00 XX-XXI. századi kettős zongoradarabok – Gelléri András, Persányi Zsófia

 

További  programok:

10.00-17.00 XVII. „Duna” karmesterkurzus - zongorás -  lovarda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” furulyakurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk”  csembalókurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk” csellókurzus – veranda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” hegedűkurzus – vadászterem

10.00-13.00  Kórustábor  – barokk színházterem, kápolna

10.00-13.00 „Megújuló barokk” énekkurzus  – barokk színházterem, 

                     kápolna

11.00  Tai Chi és Joga a parkban

14.00  Hangulatjáték „Hőlégballon” – festés kurzus a parkban

15.00 Csembalóboncolás – hangszerbemutató – alagsori terem

 

Dátum: 2021/08/04   SZERDA

Koncertek:

10.00-17.00 Mesterkurzus résztvevők koncertjei egész nap - napra kész részletes program a fesztivál honlapon és az aula hirdetőtábláján lesz elérhető

helyszínei:  bálterem, veranda, aula, udvar, 2. emeleti nagy folyosó, park barokk színház bejárat, park pavilon

12.00 Molnár Andrea és Kiss Petra  kortárs koncertje – bálterem

14.00 Andor Krisztián – Schubert, Liszt zongoraszólók – bálterem

14.00 Duna Fúvószenekar - udvar

15.00 Bach: Kávé kantáta -   Budapesti Kamaraopera  - veranda - kávézó

16.00 Barokkortárs - Rosella együttes koncert – bálterem

17.00 Handel áriák és  duettek  -  Budapesti Kamaraopera 

         vendégművészek: Felszeghy Judit, Mariza Anastasiades,

          Marios  Andreou   - barokk színházterem  

További  programok:

10.00-17.00 XVII. „Duna” karmesterkurzus - zongorás -  lovarda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” furulyakurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk”  csembalókurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk” csellókurzus – veranda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” hegedűkurzus – vadászterem

10.00-13.00  Kórustábor  – barokk színházterem, kápolna

10.00-13.00 „Megújuló barokk” énekkurzus  – barokk színházterem, 

                     kápolna

11.00  Tai Chi és Joga a parkban

14.00  Hangulatjáték  „Majális” – festés kurzus a parkban

15.00  „A furulya” – hangszerbemutató – kápolna

 

Dátum: 2021/08/05   CSÜTÖRTÖK

Koncertek:

11.00 Kiss Petra – Bach Goldberg variációk – bálterem

11.00 Fehérlófia - mesejáték  

          Ventoscala Sinfonietta zenekar/Dobszay-Meskó Ilona – barokk színházterem

12.00 Gelléri András: Burst of Evidence  -

         Kortárs kontrabasszus klarinét szóló – sörpince

15.00 Artistocrats – Shakespeare kori muzsika-  díszterem

     vendégművészek:   Mariza Anastasiades, Marios Andreou  -

         bálterem

17.00 Handel: Tüzijáték szvit  -  Savaria Barokk Zenekar – udvar

 

 

További  programok:

10.00-17.00 XVII. „Duna” karmesterkurzus - zongorás -  lovarda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” furulyakurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk”  csembalókurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk” csellókurzus – veranda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” hegedűkurzus – vadászterem

10.00-13.00  Kórustábor  – barokk színházterem, kápolna

10.00-13.00 „Megújuló barokk” énekkurzus  – barokk színházterem, 

                     kápolna

11.00  Tai Chi és Joga a parkban

14.00  Hangulatjáték „ Híres portrék” – festés kurzus a parkban

15.00  „A barokk hegedű” – hangszerbemutató – kápolna

 

 

Dátum: 2021/08/06 PÉNTEK

Koncertek:

12.00 Furulya quartet koncert – sörpince

14.00 Kortárs és romantikus szalonkoncert –  díszterem

14.30  La Contessa – vonósnégyes – park pavilon

        

16.00 Gelléri András - zonogoraszólók- bálterem 

17.00 Opera mesterkurzus zárókoncert -  barokk színházterem

17.30 Kóruskoncert – park

       

További  programok:

10.00-17.00 XVII. „Duna” karmesterkurzus - zongorás -  lovarda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” furulyakurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk”  csembalókurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk” csellókurzus – veranda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” hegedűkurzus – vadászterem

10.00-13.00  Kórustábor  – barokk színházterem, kápolna

10.00-13.00 „Megújuló barokk” énekkurzus  – barokk színházterem, 

                     kápolna

11.00  Tai Chi és Joga a parkban

14.00  Hangulatjáték „ Impressziók”– festés kurzus a parkban

 

Dátum: 2021/08/07   SZOMBAT

Koncertek:

11.00 Fehérlófia - mesejáték  

          Ventoscala Sinfonietta zenekar/Dobszay-Meskó Ilona – barokk színház

11.00  La Contessa – vonósnégyes – park pavilon

14.00 „ Megújuló barokk” kurzusok zárókoncert – barokk színházterem

15.00 Barokk szalon - Marquise régizene együttes koncert – Díszterem

15.00  XVII. Duna Nemzetközi Karmester Kurzus matiné koncert

        - Duna Szimfonikus Zenekar  - bálterem

16.00 Kórustábor zárókoncert – udvar

17.00 Artistocrats - kortárs/ barokk - kápolna

 

19.00 Ketten egy szalonban - bálterem

További  programok:

10.00-17.00 XVII. „Duna” karmesterkurzus - zongorás -  lovarda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” furulyakurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk”  csembalókurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk” csellókurzus – veranda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” hegedűkurzus – vadászterem

10.00-13.00  Kórustábor  – barokk színházterem, kápolna

10.00-13.00 „Megújuló barokk” énekkurzus  – barokk színházterem, 

                     kápolna

11.00  Tai Chi és Joga a parkban

14.00  Hangulatjáték „Majális”– festés kurzus a parkban

 

 Dátum: 2021/08/08 VASÁRNAP

Koncertek:

11.00 A sokszínű nagybarokk - Excanto együttes – kápolna

12.00 Molnár Andrea és a La Contessa kortárs koncert

14.00  La Contessa – vonósnégyes koncert – park pavilon

15.00 „ Megújuló barokk”  kamarakurzus zárókoncert – bálterem

17.00 Barokk ének mesterkurzus zárókoncert -  barokk színházterem

19.00  XVII. „Duna” nemzetközi karmesterkurzus gálakoncert

        - Duna Szimfonikus Zenekar   - udvar

További  programok:

10.00-17.00 XVII. „Duna” karmesterkurzus - zongorás -  lovarda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” furulyakurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk”  csembalókurzus – bálterem

10.00-13.00 „Megújuló barokk” csellókurzus – veranda

10.00-13.00 „Megújuló barokk” hegedűkurzus – vadászterem

10.00-13.00  Kórustábor  – barokk színházterem, kápolna

10.00-13.00 „Megújuló barokk” énekkurzus  – barokk színházterem, 

                     kápolna

11.00  Tai Chi és Joga a parkban

11.00  Hangulatjáték „Impressziók”– festés kurzus a parkban